Diğer Danışmanlık Hizmetlerimiz

Miras ve Aile Hukuku

Tekin & Tuna, miras hukuku alanında gerek doğrudan mirasa ilişkin gerekse de ilişkili hukuk dallarında müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermek de dahil olmak üzere müvekkillerinin ihtiyaçları doğrultusunda vasiyetname hazırlanması, ön bilgi notlarının hazırlanması ve ihtilaflı durumların çözümü gibi geniş bir yelpazede hukuki hizmet vermektedir.

Aile hukuku ile ilgili olarak ise boşanma ve çocuk velayeti konuları da dâhil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın müvekkillerine hassas gözeterek çözüm önerilerinde bulunmaktadır. Avukatlarımız Türk ve yabancı kişilerin evlilik ve boşanma anlaşmalarında ve boşanma davalarında çalışmaktadır.

Vatandaşlık

Ekibimiz Türkiye’de yaşamak isteyen yabancıların oturma izni başvurularının yapılması, Türk Vatandaşlığı kazanmak isteyen yabancıların vatandaşlık başvuru işlemlerinin yapılması, yatırım yoluyla vatandaşlığın kazanılması süreçlerinde gerekli hukuki işlemlerin yürütülmesi ve ülkemizdeki kurum, kuruluşlarda istihdam edilecek yabancıların çalışma izni başvurularının yapılması konularında hizmet vermektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları

Yerel ve uluslararası vakıf, dernek gibi sivil, kâr amacı gütmeyen kuruluşların kurulması dahil kurumsallaşma çalışmaları kapsamında gerekli belgelerin hazırlanması ve ilgili kamu kurumları nezdinde başvuru takiplerinin yapılması konularında müvekkillerimize destek vermekteyiz.